
A projekt célja, hogy tevékenységeink hozzájáruljanak az önkormányzat intézményei primerenergiafogyasztásának, valamint ÜHG-kibocsátásának csökkentéséhez, valamint az energiafelhasználásban növekedjen a megújuló energia felhasználásunk mértéke.
A fejlesztésbe bevont, tűzoltóság épületének energetikai jellemzői már nem felelnek meg a kor követelményeinek. Az épület falazata hőszigeteléssel nem rendelkezik, nyílászárói korszerűtlenek, fűtési rendszere gazdaságtalan. Emiatt az épület jelenlegi energiafelhasználása pazarló, széndioxid kibocsátása magas, így energetikai besorolása: „GG - Átlagost megközelítő” kategóriába esik. Az épület energia ellátása jelenleg kizárólag fosszilis energiahordozókon alapul, megújuló energia alkalmazása jelenleg nem történik. A fejlesztéssel célunk az energiafelhasználás jelentős mértékű, nulla szintre csökkentése, az az épület energetikai besorolásának "BB - közel nulla” szintre való emelése.
A felújítással célunk, hogy ez épület energiaellátása teljesen függetlenné váljon a fosszilis energiahordozóktól, és kizárólag megújuló energiaforrások biztosítsák annak energia ellátását. Célunk, hogy a fűtés és HMV hőenergia igény 100%-ban talajhő és környezeti levegő hőjéből származzon, a felhasznált villamos segédenergia igényt pedig a HMKE biztosítsa, azért, hogy az épület éves primerenergia fogyasztása nulla legyen. Ennek megfelelően a projekt célja, hogy az épület CO2 emissziója ugyancsak nulla legyen.
Az ELI és Magyar Állam támogatásával megvalósuló projekt során az épület külső határoló szerkezetei polisztirol, az épület padlásfödémje kőzetgyapot hőszigetelést kapnak. Az elavult, korszerűtlen külső nyílászárókat a kor követelményeinek megfelelő nyílászárókra cseréljük. Az épület tetőszerkezetén elhelyezésre kerül egy 24 kW csúcsteljesítményű napelemes rendszer, míg az épület megújuló energiával történő fűtése érdekében üzembe helyezésre kerül egy 33 kW teljesítményű talaj-víz hőszivattyús rendszer. Emellett korszerűsítésre kerül az épület fűtési-, és HMV előállító rendszere is. A felújítás során azbesztmentesítés és személet formálás is történik.
A fejlesztéssel távlati célunk hozzájárulni az alacsony széndioxid-kibocsátású gazdaságra való áttéréshez, az ország széndioxid-kibocsátásának csökkentéséhez és az erőforrás-hatékonyság megvalósításához.
A fejlesztés eredményeként, az infrastrukturális fejlesztésnek köszönhetően az épület energiaellátása teljesen függetlenné válik a fosszilis energiahordozóktól, és kizárólag megújuló energiaforrások biztosítják annak energia ellátását. A fejlesztés eredményeként az épület fosszilis energiafelhasználása nulla szintre csökken, energetikai besorolása "BB - közel nulla” szintű lesz.
A projekt megvalósítása a kivitelezési munkálatok megkezdésével indul majd. Jelenleg a kivitelezést végző vállalkozó kiválasztására vonatkozó közbeszerzési eljárás zajlik.