Ünnepi műsorral és megemlékezéssel köszöntötték a 125 éves pomázi Napsugár Óvodát. A jubileumi rendezvényen az óvodások népi játékokkal, dalokkal és versekkel készültek, majd Leidinger István polgármester idézte fel az intézmény gazdag történetét.
Beszédében elmondta, hogy Pomáz első állandó gyermekmegőrzője a 19. század végén jött létre, a mai Napsugár Óvoda épülete pedig 1901-ben épült meg. Felidézte az intézmény életének fontos állomásait, köztük az 1937-es árvíz, a második világháború és az azt követő újjáépítés időszakát, valamint az elmúlt évtizedek fejlesztéseit.
A rendezvény végén a polgármester köszönetet mondott az óvoda dolgozóinak áldozatos munkájukért, és boldog 125. születésnapot kívánt az intézménynek. Az ünnepség a gyermekek köszöntő műsorával zárult.